11 Şubat 2011 Cuma

Hastaneye sevk edilen Haberal, kendisini bekleyenleri ayakta selamladi

Hastaneye sevk edilen Haberal, kendisini bekleyenleri ayakta selamladı

İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü´nde tedavi gören Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal, Halkalı Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi´ne sevk edildi. Kaldığı hastanenin arka kapısından jandarmanın geniş güvenlik önlemleri altında tekerlekli sandalye ile çıkartılan Haberal, ambulansa binerken ayağa kalkarak kendisini bekleyenlere ve kameralara el salladı.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal, uzun bir aradan sonra ilk kez kameralar tarafından görüntülendi. Tutuklandıktan bir gün sonra kaldırıldığı İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü´nde tedavisi devam eden Mehmet Haberal, bugün Halkalı Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi´ne sevk edildi.

Sağlık Bakanlığı´na ait bir ambulansla sevk işlemi gerçekleştirilen Haberal, kaldığı hastanenin arka kapısından tekerlekli sandalye ile çıkartıldı. Haberal, kameraları ve kendisini bekleyenleri görünce el sallamaya başladı. Çevresine gülücükler dağıtan Haberal, ambulansın önüne geldiği sırada ayağa kalkarak ambulansa bindi. Ambulanstan dışarıya el sallayan Haberal´ın ambulansta ayakta durması dikkat çekti.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın içinde bulunduğu ambulans iki jandarma aracı ile birlikte hastaneden ayrıldı.


Kaynak: http://www.basinistanbul.com/
Haberi Oku
Etiketler: mehmet haberal,ergenekon

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder