15 Şubat 2011 Salı

Mus´ta trafik kazasi: 12 yarali

Muş´ta trafik kazası: 12 yaralı

Muş´ta meydana gelen trafik kazasında 12 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır´dan Muş istikametine gelmekte olan ve sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 21 LA 150 plakalı yolcu minibüsü, Muş-Kulp karayolunun Şenyayla mevkiinde buzlanmadan dolayı şarampole yuvarlandı.

Kazada; Neşe Bebit, Hatice Çetin, Murat Nazlıcan, Gülbahar Kaya, Barış Kurt, Sündüz Coşar, Mehmet Karadağ, Nuran Kaya, Fırat Öztürk, Nazım Deniz, Mehmet Taymaz ve Mahmut Yıldırım çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar, olay yerine giden Şenyayla Taşımacılığa ait yolcu minibüsleri tarafından merkeze bağlı Kızılağaç beldesi yakınlarına getirildikten sonra ambulansla Muş Devlet Hastanesi Acil Servisi´ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazadan önce sürücüyü defalarca uyardıklarını belirten Nazım Deniz isimli kazazede, sürücünün kendilerini dinlemediğini savunarak, "Sürücünün bu bölgedeki ağır kış şartlarından bilgisi yok. Kendisini yavaş gitmesi ve zincir takması için defalarca uyardık; ama bizi dinlemedi. Bir defa kaza atlattık; ama sürücü yine de süratli gitti. Köprüye geldik ve şarampole düştük." dedi.

Fırat Öztürk isimli kazazede ise, kazanın sürücü hatasından kaynaklandığı iddia ederek, "Yolcular sürücüyü defalarca uyardı. Yolda buzlanma vardı. Sürücü hızlı gidiyordu. Köprüye geldikten sonra şarampole düştük, sonrasını hatırlamıyorum." diye konuştu.

Kazazedeleri hastanede ziyaret eden Muş Valisi Ali Çınar, yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Doktorlarımız, hastane çalışanlarımız yaralılarla ilgileniyorlar. Gerekli tetkikler yapılıyor ve en kısa zamanda sağlıklarına kavuşacaklarını umuyorum. Kazanın sebebi hakkında bilgim yok ama gerekli araştırma yapılıyor."

Araç sürücüsü, Kulp İlçe Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.


Kaynak: http://www.basinistanbul.com/
Haberi Oku
Etiketler: muş,tarfik kazası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder